Blog de la Biblioteca de Matemàtiques i Informàtica


Deixa un comentari

Novetats del fons: segona quinzena de gener (publicacions periòdiques)

Intercanvi | Subscripció | Donatiu

Intercanvi

Acta mathematica Sinica. English seriesTítol: Acta mathematica Sinica. English series
Últim número arribat: Vol. 32, n. 11-12 (2016)

 

Acta scientiarum mathematicarumTítol: Acta scientiarum mathematicarum
Últim número arribat: Vol. 82, n. 3-4 (2016)

 

Applicable Analysis and Discrete MathematicsTítol: Applicable analysis and discrete mathematics
Últim número arribat: Vol. 10, n. 2 (2016)

 

Czechoslovak mathematical journalTítol: Czechoslovak mathematical journal
Últim número arribat: Vol. 66, n. 3-4 (2016)

 

Indiana university mathematics journalTítol: Indiana University mathematics journal
Últim número arribat: Vol. 65, n. 5-6 (2016)

 

Journal of the Mathematical Society of JapanTítol: Journal of the Mathematical Society of Japan
Últim número arribat: Vol. 68, n. 4 (2016)

 

Kodai mathematical journalTítol: Kodai mathematical journal
Últim número arribat: Vol. 39, n. (2016)

 

Kyoto journal of mathematicsTítol: Kyoto journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 56, n. 4 (2016)

 

Mediterranean journal of mathematicsTítol: Mediterranean journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 13, n. 5-6 (2016)

 

The Michigan Mathematical JournalTítol: The Michigan mathematical journal
Últim número arribat: Vol. 65, n. 3 (2016)

 

Portugaliae mathematicaTítol: Portugaliae mathematica
Últim número arribat: Vol. 73n. 3-4 (2016)

 

Proceedings of the Japan Academy. Series A, Mathematical sciencesTítol: Proceedings of the Japan Academy. Series A, Mathematical sciences
Últim número arribat: Vol. 92, n. 7-8 (2016)

 

Proceedings of the Royal Society of Edinburgh. Section A, MathematicsTítol: Proceedings of the Royal Society of Edinburgh. Section A, Mathematics
Últim número arribat: Vol. 146, n. 6 (2016)

 

Inici

Subscripció

Abstracts of papers presented to the American Mathematical SocietyTítol: Abstracts of papers presented to the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 37, n. 3-4 (2016)-Vol. 38, n. 1 (2017)

 

The American Mathematical MonthlyTítol: The American mathematical monthly
Últim número arribat: Vol. 123, n. 10 (2016)

 

Annals of applied probabilityTítol: The Annals of applied probability
Últim número arribat: Vol. 26, n. 6 (2016)

 

The Annals of probabilityTítol: The Annals of probability
Últim número arribat: Vol. 44, n. 6 (2016)

 

The Annals of statisticsTítol: The Annals of statistics
Últim número arribat: Vol. 28, n. 1 (2016)

 

Communications in Analysis and GeometryTítol: Communications in analysis and geometry
Últim número arribat: Vol. 24, n. 4 (2016)

 

Communications in mathematical researchTítol: Communications in mathematical research
Últim número arribat: Vol. 32, n. 4 (2016)

 

BernoulliTítol: Bernoulli
Últim número arribat: Vol. 23, n. 1 (2017)

 

Discrete and continuous dynamical systems. Series ATítol: Discrete and continuous dynamical systems. Series A
Últim número arribat: Vol. 30, n. 11 (2016)

 

Discrete and continuous dynamical systems. Series BTítol: Discrete and continuous dynamical systems. Series B
Últim número arribat: Vol. 21, n. 7-8 (2016)

 

Discrete and continuous dynamical systems. Series STítol: Discrete and continuous dynamical systems. Series S
Últim número arribat: Vol. 9, n. 4 (2016)

 

Expositiones mathematicaeTítol: Expositiones mathematicae
Últim número arribat: Vol. 34 (2016)

 

International Journal of Theoretical and Applied FinanceTítol: International journal of theoretical and applied finance
Últim número arribat: Vol. 19, n. 7-8 (2016)

 

Journal of Applied ProbabilityTítol: Journal of applied probability
Últim número arribat: Vol. 53, n. 3 (2016)

 

Journal of Operator TheoryTítol: Journal of operator theory
Últim número arribat: Vol. 76, n. 2 (2016)

 

Journal of the London Mathematical SocietyTítol: Journal of the London Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 94, n. 3 (2016)

 

Journal of the Ramanujan Mathematical SocietyTítol: Journal of the Ramanujan Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 31, n. 4 (2016)

 

Markov Processes And Related FieldsTítol: Markov processes and related fields
Últim número arribat: Vol. 22, n. 3 (2016))

 

Mathematical Inequalities & ApplicationsTítol: Mathematical inequalities & applications
Últim número arribat: Vol. 19, n. 4 (2016)

 

Mathematics of ComputationTítol: Mathematics of computation
Últim número arribat: Vol. 86, n. 303 (2017)

 

Methods and applications of analysisTítol: Methods and applications of analysis
Últim número arribat: Vol. 23, n. 3 (2016)

 

Publications of the Research Institute for Mathematical SciencesTítol: Publications of the Research Institute for Mathematical Sciences
Últim número arribat: Vol. 52, n. 4 (2017)

 

Stochastics and dynamicsTítol: Stochastics and dynamics
Últim número arribat: Vol. 16, n. 6 (2016) – Vol. 17, n. 1 (2017)

 

Topological methods in nonlinear analysisTítol: Topological methods in nonlinear analysis
Últim número arribat: Vol. 48, n. 1 (2016)

 

Transactions of the American Mathematical SocietyTítol: Transactions of the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 368, n. 12 (2016) –Vol. 369, n. 1 (2017)

 

Inici

Donatiu

Bulletin (new series) of the American Mathematical SocietyTítol: Bulletin (new series) of the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 54, n. 1 (2017)

 

Newsletter / European Mathematical SocietyTítol: Newsletter / European Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 102 (2016)

 

Notices of the American Mathematical SocietyTítol: Notices of the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 63, n. 11 (2016) – Vol. 64, n. 1 (2017)

 

Inici


Deixa un comentari

Novetats del fons: desembre (publicacions periòdiques)

Intercanvi | Subscripció | Donatiu

Intercanvi

Acta MathematicaTítol: Acta mathematica
Últim número arribat: Vol. 216, n. 2 (2016)

 

Annales de la Faculté des sciences de Toulouse : MathématiquesTítol: Annales de la Faculté des sciences de Toulouse. Mathématiques
Últim número arribat: Vol. 25, n. 5 (2016)

 

Annales Mathématiques Blaise Pascal Títol: Annales mathématiques Blaise Pascal
Últim número arribat: Vol. 23, n. 2 (2016)

 

Annals of mathematicsTítol: Annals of mathematics
Últim número arribat: Vol. 184, n. 3 (2016)

 

Bulletin des sciences mathématiquesTítol: Bulletin des sciences mathématiques
Últim número arribat: Vol. 140, n. 8 (2016)

 

Commentationes mathematicae Universitatis CarolinaeTítol: Commentationes mathematicae Universitatis Carolinae
Últim número arribat: Vol. 57, n. 3 (2016)

 

Hokkaido mathematical journalTítol: Hokkaido mathematical journal
Últim número arribat: Vol. 45, n. 3 (2016)

 

Illinois journal of mathematicsTítol: Illinois journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 59, n. 3 (2015)

 

Indian journal of pure and applied mathematicsTítol: Indian journal of pure and applied mathematics
Últim número arribat: Vol. 47, n. 3 (2016)

 

Journal de théorie des nombres de BordeauxTítol: Journal de théorie des nombres de Bordeaux
Últim número arribat: Vol. 28, n. 3 (2016)

 

Journal of the London Mathematical SocietyTítol: Journal of the London Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 94, n. 2 (2016)

 

Publications de l'Institut mathématiqueTítol: Publications de l’Institut mathématique
Últim número arribat: Vol. 100, n. 114 (2016)

 

Revista matemática iberoamericanaTítol: Revista matemática iberoamericana
Últim número arribat: Vol. 32, n. 3 (2016)

 

Inici

Subscripció

Canadian journal of mathematicsTítol: Canadian journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 68, n. 6 (2016)

 

Canadian mathematical bulletinTítol: Canadian mathematical bulletin
Últim número arribat: Vol. 59, n. 4 (2016)

 

Comptes rendus mathématiques de l'Académie des sciencesTítol: Comptes rendus mathématiques de l’Académie des sciences
Últim número arribat: Vol. 38, n. 4 (2016)

 

Differential and integral equations : an international journal for theory & applicationsTítol: Differential and integral equations : an international journal for theory & applications
Últim número arribat: Vol. 29, n. 10-11 (2016)

 

Discrete and continuous dynamical systemsTítol: Discrete and continuous dynamical systems. Series A
Últim número arribat: Vol. 36, n. 10 (2016)

 

The Rocky Mountain journal of mathematicsTítol: The Rocky Mountain journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 46, n. 4 (2016)

 

Scientiae mathematicae JaponicaeTítol: Scientiae mathematicae Japonicae
Últim número arribat: Vol. 79, n. 2 (2016)

 

Inici

Donatiu

La Gaceta de la Real Sociedad Matemática EspañolaTítol: La Gaceta de la Real Sociedad Matemática Española
Últim número arribat: Vol. 19, n. 3 (2016)

 

Inici


Deixa un comentari

Novetats del fons: segona quinzena de novembre (publicacions periòdiques)

Intercanvi | Subscripció | Donatiu

Intercanvi

Abhandlungen aus dem Mathematischen Seminar der Hamburgischen UniversitätTítol: Abhandlungen aus dem Mathematischen Seminar der Hamburgischen Universität
Últim número arribat: Vol. 86, n. 2 (2016)

 

Pacific journal of mathematicsTítol: Pacific journal of mathematics
Últim número arribat: Vol. 284, n. 2 (2016)

 

Publicationes mathematicaeTítol: Publicationes mathematicae
Últim número arribat: Vol. 89, n. 1-4 (2016)

 

Rendiconti del Seminario Matematico della Università di PadovaTítol: Rendiconti del Seminario matemático
Últim número arribat: Vol. 72, n. 1-4 (2014)

 

Revista de la Unión Matemática ArgentinaTítol: Revista de la Unión Matemática Argentina
Últim número arribat: Vol. 56, n. 2 (2015) – Vol. 57, n. 1 (2016)

 

Tohoku mathematical journalTítol: Tohoku mathematical journal
Últim número arribat: Vol. 68, n. 3 (2016)

 

Inici

Subscripció

The American Mathematical MonthlyTítol: The American mathematical monthly
Últim número arribat: Vol. 123, n. 9 (2016)

 

Annals of applied probabilityTítol: The Annals of applied probability
Últim número arribat: Vol. 26, n. 5 (2016)

 

Cahiers de topologie et géométrie differentielle catégoriquesTítol: Cahiers de topologie et géométrie differentielle catégoriques
Últim número arribat: Vol. 57, n. 3 (2016)

 

Discrete and continuous dynamical systemsTítol: Discrete and continuous dynamical systems
Últim número arribat: Series B . Vol. 21, n. 6 (2016)

 

Far East journal of dynamical systemsTítol: Far East journal of dynamical systems
Últim número arribat: Vol. 28, n. 1 (2016)

 

Mathematical research lettersTítol: Mathematical research letters
Últim número arribat: Vol. 23, n. 1 (2016)

 

Oberwolfach reportsTítol: Oberwolfach reports
Últim número arribat: Vol. 13, n. 1 (2016)

 

Transactions of the American Mathematical SocietyTítol: Transactions of the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 368, n. 11 (2016)

 

Inici

Donatiu

Notices of the American Mathematical SocietyTítol: Notices of the American Mathematical Society
Últim número arribat: Vol. 63, n. 10 (2016)

 

Inici


Deixa un comentari

Nou sistema per accedir a les bases de dades, revistes i llibres electrònics de la UB

Blog CRAI Universitat de Barcelona

Jaume [Il·lustració de Jaume Clotet, utilitzada amb autorització de l’autor]

El dia 9 de febrer de 2015 es posa en funcionament un nou sistema per accedir als recursos d’informació (revistes, bases de dades i llibres electrònics) de la Universitat de Barcelona.

L’objectiu d’aquest canvi és el de millorar el sistema de gestió dels accessos a aquests recursos electrònics.

A partir del dia 9 doncs, tots els membres de la comunitat universitària amb identificador UB, podreu accedir-hi de la mateixa manera que accediu a la vostra intranet, és a dir, si sou personal docent (PDI) i d’administració i serveis (PAS), ho fareu amb el número de DNI, i si sou estudiants, amb l’indicador de Mon UB.

Aquest sistema que ara s’implementa és el sistema SIRE, Servei Intermediari a Recursos Electrònics (proxy), que ja s’aplica ara quan accediu des de fora de la UB.

Aquest sistema d’accés és personal i intransferible, i permet una única sessió…

View original post 153 more words


Deixa un comentari

Canvi en el sistema per accedir als recursos d’informació des de fora de la UB

Blog del CRAI Biblioteca de Farmàcia i Ciències de l'Alimentació

SIRE

Avui, 2 de juny, es posa en funcionament un nou sistema per accedir als recursos electrònics de la Universitat de Barcelona (revistes, bases de dades i llibres electrònics) des de fora de la xarxa UB. El nou servei, anomenat SIRE: “Servei Intermediari a Recursos Electrònics”, substituirà l’actual proxy en funcionament des del 2005, i està basat en la solució EzProxy d’OCLC, un software que pertany a la família dels anomenats ‘proxy de reescriptura’, que reescriuen determinats enllaços d’una pàgina web.

A partir d’aquesta data, per accedir als recursos des d’un ordinador de fora de la UB, el sistema us demanarà que us identifiqueu amb l’identificador UB, el mateix que s’utilitza per accedir a les intranets UB: PDI, PAS o Món UB. Prèviament, és necessari que us desconfigureu el proxy antic del navegador si el teniu activat. Aquest nou sistema d’accés és personal, no transferible i permet una única sessió simultània, i l’avantatge principal…

View original post 62 more words